Kategoriler

KOMBİ BAKIM VE PETEK TEMİZLEME

Safranbolu Ustam Burada 
Kombi Bakım, Kombinizi her zaman verimli hale getirmeyi umuyorsanız, kombi bakım hizmeti almanız şarttır. Kombiler, sıcak su tedariki ve ev ısınmasında hayati bir hizmet vermektedir. Evin konfor seviyesine katkıda bulunurlar. Çoğu zaman, kombi arızalandığında tamirat yapılması gerekir. Düzenli bakım hizmeti almak, bakım gerektirmeyen onarımların önlenmesine yardımcı olabilir. Bu, genel maliyetlerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Kazaları önlemek ve ev güvenliğini artırmak için bakım yapılması tavsiye edilir. Bakım ayrıca kombinizin verimliliğini artıracak ve ömrünü uzatacaktır. Aşağıda bazı kombi bakım hizmeti ipuçları verilmiştir.

Hava Delikleri
Tıkanmış hava delikleri, kombinin verimli bir şekilde çalışmasını engeller. Bu özellikle gaz kombileri için geçerlidir. Herhangi bir tıkanıklık oluştuğunda, kombi bakım hizmeti almak en iyi çözüm yoludur.

Su Seviyesi
Kazan suyu seviyesini her iki haftada bir kontrol etmeniz çok önemlidir. Kazanın su olmadan çalıştırılması durumunda, bu onarımın ötesinde kolaylıkla hasar görebilir. Bir kazaya sebep olabilir ve aile üyelerinin hayatlarını tehlikeye atabilir. Su seviyesini kontrol ederken pilot ışığının yandığından emin olun. Su seviyesi minimum seviyenin altındaysa, su tesisatı kontrol edilmeli ve hataları düzeltmeniz gerekir. Bazen, gereken her şey kurulumda birkaç küçük ayardır. Bundan sonraki evreleri de kombi bakım hizmeti ile çözebilirsiniz.

Kaçaklar
Bunlar, kombinin ve kazanın normal kullanımı sırasında meydana gelebilir. Valflerden gaz veya yakıt sızabilir. Bu genellikle sistemde bazı ayarların gerekli olduğunu gösterir. Hasar görmüş veya yıpranmış parçalar tespit ederseniz, bu onarım veya değiştirme gerektirir. Kombi bakım hizmeti sayesinde erken müdahale şansınız oluşur.

Yağlama
Çoğu mekanik sistemin düzgün çalışması için düzenli yağlama şarttır. Kazanınız, çalışma kapasitesini destekleyeceğinden, rutin yağlamadan faydalanacaktır. Fan ve pompalar gibi sıklıkla hareket halindeki kazan parçalarını yağlanmasını sağlayın. Kombi bakım hizmeti ile bu tür küçük olsa da aslında büyük ayrıntılar

Kombi ve Kazanlarda Toz Temizliğine Dikkat Edin
Kazan operasyonları nedeniyle kazan dairesinde kolayca toz birikmektedir. Kazan dairesini düzenli olarak kontrol edin ve görünürde tozları temizleyin. Toz birikimi sistemin iyi çalışmasını etkileyeceğinden, kazan parçalarına özellikle dikkat edin. Fan genellikle çok fazla toz birikmesi oluşturur. Optimum verimliliği sağlamak için tüm tozu temizlemek gerekir. Bakım Hizmeti sayesinde size sadece ara sıra kontrol etmek kalır.

Yıllık Kontrol
Kombinizin en az yılda bir kez kayıtlı mühendis tarafından kontrol edilmesi iyi bir uygulamadır. Bu, güvenliği ve verimliliği sağlayacaktır. Ortaya çıkan sorunlar kaydedilebilir ve buna göre ele alınabilir. Bir güvenlik sertifikası genellikle denetimden sonra verilir. Kombi bakım hizmeti almak güvenli ve sağlık açısından çok önemlidir.

KOMBİ BAKIM VE PETEK TEMİZLEME
X